ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
achos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 06, 2023 9:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό achos » Τετ Ιούλ 17, 2024 6:02 pm

bra1 έγραψε:Καλημέρα,

Μέλος μίλησα με την Στατιστική και μου είπαν ότι σε επαφή που είχαν με τον ΑΣΕΠ τους ενημέρωσαν ότι έχουν πολύ φόρτο εργασίας ,η κατανομή θέσεων θα αργήσει και να μην ξανακαλέσουν.....

Καλησπέρα, πώς προκύπτει η παραπάνω πληροφορια; το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται στην κατανομή των θέσεων. Είναι αρμοδιότητα του υπουργείου εσωτερικών.

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό stressed » Πέμ Ιούλ 18, 2024 2:17 pm

achos έγραψε:
bra1 έγραψε:Καλημέρα,

Μέλος μίλησα με την Στατιστική και μου είπαν ότι σε επαφή που είχαν με τον ΑΣΕΠ τους ενημέρωσαν ότι έχουν πολύ φόρτο εργασίας ,η κατανομή θέσεων θα αργήσει και να μην ξανακαλέσουν.....

Καλησπέρα, πώς προκύπτει η παραπάνω πληροφορια; το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται στην κατανομή των θέσεων. Είναι αρμοδιότητα του υπουργείου εσωτερικών.


ναι μεν αλλά... λογικά παίρνουν το οκ του ΑΣΕΠ ότι έχουν δει όλες τις αιτήσεις θεραπείας και ότι δεν υπάρχουν άλλαγές ή υπάρχουν και μετά προχωρούν στην κατανομή...

achos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 06, 2023 9:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό achos » Παρ Ιούλ 19, 2024 11:17 am

stressed έγραψε:
achos έγραψε:
bra1 έγραψε:Καλημέρα,

Μέλος μίλησα με την Στατιστική και μου είπαν ότι σε επαφή που είχαν με τον ΑΣΕΠ τους ενημέρωσαν ότι έχουν πολύ φόρτο εργασίας ,η κατανομή θέσεων θα αργήσει και να μην ξανακαλέσουν.....

Καλησπέρα, πώς προκύπτει η παραπάνω πληροφορια; το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται στην κατανομή των θέσεων. Είναι αρμοδιότητα του υπουργείου εσωτερικών.


ναι μεν αλλά... λογικά παίρνουν το οκ του ΑΣΕΠ ότι έχουν δει όλες τις αιτήσεις θεραπείας και ότι δεν υπάρχουν άλλαγές ή υπάρχουν και μετά προχωρούν στην κατανομή...

Σε επικοινωνία μου με το υπουργείο εσωτερικών, με ενημέρωσαν ότι είναι προς υπογραφή από τον υπουργό και στη συνέχεια δημοσίευση στην εφημερίδα της κυβέρνησης! Το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται καθόλου! Επίσης μια προσέγγιση που μου έκαναν με επιφύλαξη πάντα είναι ότι θα χρειαστεί περίπου έναν μήνα από τώρα!

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Δευ Ιούλ 22, 2024 8:29 am

achos έγραψε:
stressed έγραψε:
achos έγραψε:Καλησπέρα, πώς προκύπτει η παραπάνω πληροφορια; το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται στην κατανομή των θέσεων. Είναι αρμοδιότητα του υπουργείου εσωτερικών.


ναι μεν αλλά... λογικά παίρνουν το οκ του ΑΣΕΠ ότι έχουν δει όλες τις αιτήσεις θεραπείας και ότι δεν υπάρχουν άλλαγές ή υπάρχουν και μετά προχωρούν στην κατανομή...

Σε επικοινωνία μου με το υπουργείο εσωτερικών, με ενημέρωσαν ότι είναι προς υπογραφή από τον υπουργό και στη συνέχεια δημοσίευση στην εφημερίδα της κυβέρνησης! Το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται καθόλου! Επίσης μια προσέγγιση που μου έκαναν με επιφύλαξη πάντα είναι ότι θα χρειαστεί περίπου έναν μήνα από τώρα!



Τι να σχολιάσω;...
Αν είναι δυνατόν. Ντετεκτιβ πρέπει να γίνουνε για να πάρουμε μια υπεύθυνη απάντηση; Κάπου έλεος πια.

Σε ευχαριστούμε πάντως για την ενημέρωσή.

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Παρ Αύγ 02, 2024 1:14 pm

Καλημέρα,

Επειδή μίλησα και εγώ απευθείας με το Εσωτερικών, μου ανέφεραν ότι υπεγράφη η κατανομή.Εντός της επόμενης εβδομάδας μπορεί να δημοσιευθεί και θα ενημερώσουν και την ΕΛΣΤΑΤ να ξεκινήσει τις ενημερώσεις.

achos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 06, 2023 9:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό achos » Σάβ Αύγ 03, 2024 8:38 pm

bra1 έγραψε:Καλημέρα,

Επειδή μίλησα και εγώ απευθείας με το Εσωτερικών, μου ανέφεραν ότι υπεγράφη η κατανομή.Εντός της επόμενης εβδομάδας μπορεί να δημοσιευθεί και θα ενημερώσουν και την ΕΛΣΤΑΤ να ξεκινήσει τις ενημερώσεις.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Επομένως άρχισε η αντίστροφη μέτρηση! Το πολύ σε δύο μήνες από σήμερα θα αναλάβουν υπηρεσία οι διορισθέντες! Γνωρίζει κανείς κάτι διαφορετικό;

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Δευ Αύγ 05, 2024 9:14 am

Όχι Αυτό ακριβώς ισχύει. Μέσα σε 20 ημέρες από την κατανομή ο φορέας καλεί τους επιτυχόντες, Μέσα σε 20 ημέρες υποβάλλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Και Μέσα σε 30 μέρες σπο τη λήξη της προθεσμίας υποβολής γίνεται ο διορισμός.


Το θέμα είναι ότι δεν μάθαμε κάτι για μισθολογικά θέματα και συνθήκες. Αν μπορούσε κάποιος από τους συναδέλφους ΤΕ που έχουν ήδη αναλάβει υπηρεσία να μας κατατοπίσει καλό θα ήταν. Εγώ μιλώντας με τη μισθοδοσία τους δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Αρκέστηκα ότι ακολουθούν το ενιαίο μισθολόγιο. Για επιδόματα και προσωπικές διάφορες, καμία ενημέρωση...

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό stressed » Τετ Αύγ 07, 2024 10:59 am

βγήκε η κατανομή ;)

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Πέμ Αύγ 08, 2024 6:00 am

Καλημέρα,

Μήπως έχεις την καλοσύνη να μας πεις από που το ειδες;Γιατί μπήκα στο Εθνικό Τυπογραφείο,έκανα αναζήτηση ΦΕΚ (στα τεύχη Γ) και δεν εμφανίζεται κάτι σχετικό.

achos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 06, 2023 9:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό achos » Πέμ Αύγ 08, 2024 10:03 am

bra1 έγραψε:Καλημέρα,

Μήπως έχεις την καλοσύνη να μας πεις από που το ειδες;Γιατί μπήκα στο Εθνικό Τυπογραφείο,έκανα αναζήτηση ΦΕΚ (στα τεύχη Γ) και δεν εμφανίζεται κάτι σχετικό.

Αριθμός φύλλου: 4596 αλλά στο δεύτερο τεύχος!

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό stressed » Πέμ Αύγ 08, 2024 11:25 am

Φυσικά, Τεύχος 2ο βγαίνουν οι κατανομές.

7 Αυγούστου Αρ. Φύλλου 4596

Zimath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 8:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Zimath » Πέμ Αύγ 08, 2024 12:36 pm

Καλημέρα!
Θα βρείτε την κατανομή στο τεύχος Β με αριθμό ΦΕΚ 4596.

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Παρ Αύγ 09, 2024 1:09 am

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις οδηγίες.

Zimath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 8:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Zimath » Σάβ Αύγ 17, 2024 8:27 am

Καλημέρα!Οι προθεσμίες ακολουθούνται γενικά?
Η θα αναλάβουμε υπηρεσία από Νοέμβριο και μετά?
Για παράδειγμα ,με βάση την ημερομηνία που δημοσιεύθηκε η κατανομή, θα πρέπει να μας στείλουν τη συστημένη επιστολή μέχρι τέλος Αυγούστου.

achos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 06, 2023 9:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό achos » Σάβ Αύγ 17, 2024 10:52 am

Zimath έγραψε:Καλημέρα!Οι προθεσμίες ακολουθούνται γενικά?
Η θα αναλάβουμε υπηρεσία από Νοέμβριο και μετά?
Για παράδειγμα ,με βάση την ημερομηνία που δημοσιεύθηκε η κατανομή, θα πρέπει να μας στείλουν τη συστημένη επιστολή μέχρι τέλος Αυγούστου.

Καλημέρα! Δεν τηρούνται στον απόλυτο βαθμό! Γίνεται προσπάθεια να τηρηθούν σε γενικές γραμμές αλλά σε κάποιες περιπτώσεις δεν τηρούνται!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης