Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Δευ Ιουν 10, 2024 12:28 pm

THP έγραψε:Ό,τι λέει ο Νόμος (Ν.3528/2007). Είναι πολύ ξεκάθαρα τα όσα διατυπώνονται εκεί, τόσο για το ΦΕΚ (εάν είναι ατομικό ή ομαδικό) διορισμού, όσο και για το χρονικό διάστημα εντός του οποίου μπορεί κάποιος να ορκιστεί και να αναλάβει επίσημα, καθήκοντα.

Εάν πάλι δεν σας καλύπτει αυτό που αναφέρεται στον Νόμο σχετικά με το ΦΕΚ, το πιο απλό είναι να αναζητήσετε στην ιστοσελίδα της Εφημερίδας της Κυβέρνησης, έναν/μια τυχαίο/α επιτυχοντα/ούσα από οποιαδήποτε προκήρυξη (οριστικά διοριστέοι) και να δείτε τη μορφή του ΦΕΚ.

Τα πράγματα είναι εντελώς απλά.

Επικοινώνησα με τον ΕΦΚΑ και με ενημέρωσαν πως δεν δεσμεύονται απο αυτό το Νόμο αλλά απο άλλη οδηγία του Υπουργείου Εσωτερικών που αναφέρει ότι υποχρεούναι να στείλουν τους διοριστέους για ΦΕΚ τρείς μήνες μετά την απόφαση κατανομής.(Το Φεκ κατανομής βγήκε 1η Μαίου).

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Δευ Ιουν 10, 2024 12:30 pm

bra1 έγραψε:
mariapapaz1980 έγραψε:
George2024 έγραψε:
Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με το μισθολόγιο των υπαλλήλων Πληροφορικής στη διεύθυνση Πληροφορικής κι επικοινωνιών;

Ευχαριστώ


Και εμένα αυτό θα με ενδιέφερε από ότι φαίνεται όμως δεν είναι εύκολο να μάθουμε. Λογικά θα απορρίψω τη θέση λόγο κινητικότητας.


Και εγώ το ίδιο

Είστε μόνιμος υπάλληλος;

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό THP » Δευ Ιουν 10, 2024 6:25 pm

dhmosio85 έγραψε:
THP έγραψε:Ό,τι λέει ο Νόμος (Ν.3528/2007). Είναι πολύ ξεκάθαρα τα όσα διατυπώνονται εκεί, τόσο για το ΦΕΚ (εάν είναι ατομικό ή ομαδικό) διορισμού, όσο και για το χρονικό διάστημα εντός του οποίου μπορεί κάποιος να ορκιστεί και να αναλάβει επίσημα, καθήκοντα.

Εάν πάλι δεν σας καλύπτει αυτό που αναφέρεται στον Νόμο σχετικά με το ΦΕΚ, το πιο απλό είναι να αναζητήσετε στην ιστοσελίδα της Εφημερίδας της Κυβέρνησης, έναν/μια τυχαίο/α επιτυχοντα/ούσα από οποιαδήποτε προκήρυξη (οριστικά διοριστέοι) και να δείτε τη μορφή του ΦΕΚ.

Τα πράγματα είναι εντελώς απλά.

Επικοινώνησα με τον ΕΦΚΑ και με ενημέρωσαν πως δεν δεσμεύονται απο αυτό το Νόμο αλλά απο άλλη οδηγία του Υπουργείου Εσωτερικών που αναφέρει ότι υποχρεούναι να στείλουν τους διοριστέους για ΦΕΚ τρείς μήνες μετά την απόφαση κατανομής.(Το Φεκ κατανομής βγήκε 1η Μαίου).


Δεσμεύονται δηλαδή, από μία οδηγία (εγκύκλιο) και όχι από Νόμο; Δεν νομίζω. Πουθενά στο δημόσιο τομέα δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Η εγκύκλιος πατάει πάντα σε Νόμο (ερμηνευτική εγκύκλιος γαρ). Ο μόνος Νόμος που υπάρχει για τον ευρύτερο Δημόσιο Φορέα και τις διαδικασίες που τον αφορούν, είναι αυτός που παράθεσα. Και το λέω με πλήρη επίγνωση (μετά από οκτώ χρόνια απασχόλησης εκεί). Φαντάζομαι ότι εάν το ζητήσετε γραπτώς, δεν θα λάβετε ποτέ απάντηση.

Όπως ανέφερα και παραπάνω, τα πράγματα είναι εντελώς απλά.

Markela1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 18, 2024 5:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Markela1 » Δευ Ιουν 10, 2024 7:36 pm

bra1 έγραψε:
mariapapaz1980 έγραψε:
George2024 έγραψε:
Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με το μισθολόγιο των υπαλλήλων Πληροφορικής στη διεύθυνση Πληροφορικής κι επικοινωνιών;

Ευχαριστώ


Και εμένα αυτό θα με ενδιέφερε από ότι φαίνεται όμως δεν είναι εύκολο να μάθουμε. Λογικά θα απορρίψω τη θέση λόγο κινητικότητας.


Και εγώ το ίδιο

Εγώ δεν θα απέρριπτα τη θέση λόγω κινητικότητας. Το "πάγωμα" αυτό είναι προσωρινό. Μπορεί να αρθεί από 1/1/25. Κάνεις δεν ξέρει....
Αποδεχτείτε τη θέση κι αν δείτε ότι τελικά δεν σας κάνει παραιτειστε....παράλληλα αν έχετε ήδη πάρει μέρος σε άλλες προκηρύξεις και είστε διοριστεος/α μπορειτε εύκολα να μεταβείτε στο νέο φορέα και να αφήσετε τον εφκα

Francoise
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2024 1:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Francoise » Σάβ Ιουν 15, 2024 2:03 pm

Καλησπέρα, στα δικαιολογητικά, τι χαρτιά ζητάνε? Εγώ είμαι ΔΕ και δεν έχω λάβει καμιά επιστολή! Υπάρχει κάποιος άλλος από την ίδια κατηγορία που να έχει κάποια ενημέρωση? Ξέρει κάποιος αν όλες τις κατηγορίες θα τις καλέσουν μαζί ή θα προηγηθούν πρώτα οι ΠΕ/ΤΕ και μετά ΔΕ/ΥΕ?

Markela1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 18, 2024 5:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Markela1 » Τετ Ιουν 19, 2024 9:38 am

Francoise έγραψε:Καλησπέρα, στα δικαιολογητικά, τι χαρτιά ζητάνε? Εγώ είμαι ΔΕ και δεν έχω λάβει καμιά επιστολή! Υπάρχει κάποιος άλλος από την ίδια κατηγορία που να έχει κάποια ενημέρωση? Ξέρει κάποιος αν όλες τις κατηγορίες θα τις καλέσουν μαζί ή θα προηγηθούν πρώτα οι ΠΕ/ΤΕ και μετά ΔΕ/ΥΕ?

Καλημέρα, κι εγώ ΔΕ είμαι και δεν έχω λάβει επίσης καμία επιστολή! Δεν έχει εκδοθεί ακόμη το ΦΕΚ κατανομής προσωπικού για τους ΔΕ.

Diorismenos90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιουν 21, 2024 8:31 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Diorismenos90 » Σάβ Ιουν 22, 2024 2:17 pm

Καλησπερα, στα δικαιολογητικα που ζηταει ο ΕΦΚΑ με την επιστολη, οι γνωματευσεις ειναι αποδεκτες και απο ιδιωτη γιατρο ή μονο απο δημοσιο φορεα;

Francoise
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2024 1:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Francoise » Σάβ Ιουν 22, 2024 3:15 pm

Αν βγει το ΦΕΚ κατανομής και για τους ΔΕ, παρακαλώ πολύ ας ενημερώσει κάποιος την ομάδα. Ευχαριστώ

Francoise
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2024 1:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Francoise » Κυρ Ιούλ 07, 2024 5:08 pm

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω τους ΠΕ/ΤΕ σε τι στάδιο ειστε? Βγήκε το ΦΕΚ διορισμού σας? Ορκίστηκε ή ξεκίνησε κάνεις από σας δουλειά? Εγώ είμαι ΔΕ και δεν έχω λάβει καμιά ενημέρωση ακόμα.

Markela1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 18, 2024 5:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Markela1 » Παρ Ιούλ 19, 2024 12:09 pm

Francoise έγραψε:Αν βγει το ΦΕΚ κατανομής και για τους ΔΕ, παρακαλώ πολύ ας ενημερώσει κάποιος την ομάδα. Ευχαριστώ

Βγήκε το ΦΕΚ κατανομής προσωπικού για τους ΔΕ με ημερομηνία 18/7, αριθμός φύλλου 4221, β τεύχος.

Francoise
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2024 1:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Francoise » Τρί Ιούλ 23, 2024 11:25 am

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τώρα φαντάζομαι ότι σειρά έχουν οι επιστολές αποδοχής διορισμού? Οτιδήποτε πληροφορία επιπλέον έχεις για την κατηγορία ΔΕ, παρακαλώ πολύ ενημέρωνε στην ομάδα αν μπορείς. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Markela1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 18, 2024 5:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Markela1 » Σάβ Αύγ 03, 2024 12:52 pm

Francoise έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τώρα φαντάζομαι ότι σειρά έχουν οι επιστολές αποδοχής διορισμού? Οτιδήποτε πληροφορία επιπλέον έχεις για την κατηγορία ΔΕ, παρακαλώ πολύ ενημέρωνε στην ομάδα αν μπορείς. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.


Καλημέρα, έλαβα ταχυδρομικα την επιστολή αποδοχής διορισμού. Ο,τι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις και pm

Francoise
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2024 1:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Francoise » Κυρ Αύγ 04, 2024 12:20 pm

Markela1 έγραψε:
Francoise έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τώρα φαντάζομαι ότι σειρά έχουν οι επιστολές αποδοχής διορισμού? Οτιδήποτε πληροφορία επιπλέον έχεις για την κατηγορία ΔΕ, παρακαλώ πολύ ενημέρωνε στην ομάδα αν μπορείς. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.


Καλημέρα, έλαβα ταχυδρομικα την επιστολή αποδοχής διορισμού. Ο,τι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις και pm


Καλημέρα, ήθελα να σε ρωτήσω πότε σου έστειλαν την επιστολή? Σε ευχαριστώ

Markela1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 18, 2024 5:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Markela1 » Τρί Αύγ 06, 2024 2:45 pm

Francoise έγραψε:
Markela1 έγραψε:
Francoise έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τώρα φαντάζομαι ότι σειρά έχουν οι επιστολές αποδοχής διορισμού? Οτιδήποτε πληροφορία επιπλέον έχεις για την κατηγορία ΔΕ, παρακαλώ πολύ ενημέρωνε στην ομάδα αν μπορείς. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.


Καλημέρα, έλαβα ταχυδρομικα την επιστολή αποδοχής διορισμού. Ο,τι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις και pm


Καλημέρα, ήθελα να σε ρωτήσω πότε σου έστειλαν την επιστολή? Σε ευχαριστώ

Καλησπέρα! Την Πέμπτη 1/8

cartman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 9:58 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 9Κ/2022

Δημοσίευσηαπό cartman » Τρί Σεπ 24, 2024 1:00 pm

Γνωρίζει κανείς να ενημερώσει αν έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες της 9Κ στον ΕΦΚΑ και τι τυχόν αρνήσεις διορισμού υπάρχουν;
Έχω καλή σειρά σαν επιλαχών σε ΠΕ Πληροφορικής.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες